Obsah:

Valentino Rossi hodnotí svou kariéru v MotoGP a vzpomíná na Marca Márqueze: "Nikdy žádný šampion nezávodil, aby znovu prohrál."

V tuto chvíli je to více než zřejmé Valentino Rossi odstoupí z MotoGP, aniž by uzavřel mír s Marcem Márquezem. Italský pilot končí svou kariéru profesionálního pilota a v každém rozhovoru se ho ptají na nejlepší a nejhorší okamžiky jeho kariéry. V tom druhém je vždy jméno: Marc Márquez.

Jestliže Rossi nikdy nemlel jazyk, nyní, když se chystá do důchodu, má méně. Proto se neváhal vrátit obvinění proti Márquezovi v nedávném rozhovoru který udělal pro italský program Le Iene, u příležitosti svého rozlučkového závodu do Misana, ve kterém vyhrál… Marc Márquez.

Biaggi, Stoner a Lorenzo, nejlepší soupeři, jaké kdy Rossi měl

Rossi Misano Motogp 2021 2

„Na rok 2015 mám velmi špatné vzpomínky, protože jsem měl jiný skvělá bitva s Lorenzem a já měl nějaké problémy s Marcem tím jsem prohrál. Nikdy předtím nebylo vidět, že by šampion běžel, aby znovu prohrál a ne vyhrál,“vysvětluje Rossi, když přemýšlí o té problematické sezóně.

Ital odsoudil, že „lituji, že jsem nedosáhl deseti světových titulů, ve Valencii jsem udělal chybu a upadl, ale tohle mě bolelo víc. Je to obrovská škoda, protože jsem to nečekal a od té doby už to nebylo ono.“Rossi odkazuje na nehodu ve Valencii v roce 2006, kdy mistrovství světa MotoGP skončilo v rukou Nickyho Haydena.

Rossi Misano Motogp 2021

Rossi totiž při výběru tří nejlepších soupeřů kariéry zapomíná na Márqueze. 'Il Dottore' se rozhodl pro tři další jezdce, s nimiž měl své plusy a minusy: Max Biaggi, Casey Stoner a Jorge Lorenzo, i když úroveň Dani Pedrosy také vyčnívá. Ani slovo o jezdci, který s ním na trati vyhrál nejvíc na světě.

Ohledně Biaggiho, jeho prvního velkého soupeře, vzpomíná, že „měli jsme pěknou rivalitu v boji o titul mistra světa, bylo to trochu jako pouliční boj, bylo to dobré. Když jsme běželi, náš vztah nebyl úžasný, ale teď, když se vidíme, zdravíme se a povídáme si."

Rossi Misano Motogp 2021 3

Po devíti mistrovstvích světa a 115 vítězstvích není pro Rossiho snadné vybrat svůj nejlepší závod MotoGP, ale po dlouhém přemýšlení si vybral Jihoafrickou republiku 2004. byl to jeho první závod s Yamahou, po kontroverzní změně od Hondy, a skončil vítězstvím po souboji se Sete Gibernau, o kterém říká, že „nejdřív jsme byli přátelé, později méně“.

Po 26 letech ve Světovém poháru Rossimu zbývají jen dva závody v Portimau a Cheste rozloučit se s MotoGP. Nejúspěšnější jezdec na startovním roštu prozrazuje, že jeho budoucnost je v závodění vozů GT ve vytrvalosti, ale stále nezná kategorii. Vše nasvědčuje tomu, že to bude ve WEC, včetně 24 hodin Le Mans.