Obsah:

Marco Bezzecchi překvapuje v Silverstone, když porazil Jorgeho Navara a udržel se v mistrovství světa Moto2

Marco Bezzecchi odstartuje z pole position do Velké ceny Británie v kategorii Moto2. Italský jezdec zajel v poslední minutě báječné kolo, aby porazil Jorgeho Navarra a dostal se do čela startovního roštu. Bude usilovat o balzámové vítězství, které ho oživí ve Světovém poháru.

Za Remy Gardner a Raúl Fernández, Bezzecchi je jediným jezdcem, který má v roce 2021 stále malou naději na titul. Potřebuje vyhrát v Silverstone, na okruhu, který je pro jeho dva největší rivaly čím dál těžší. Ani jeden z nich, Gardner ani Fernández, nevyjdou v první řadě.

Gardner a Fernández odstartují čtvrtí a pátí

Marcos Ramirez Silverstone Moto2 2021

K Bezzecchimu se připojí druhý Jorge Navarro a třetí Sam Lowes. Brit vypadal, že bude doma hrdinou, ale v poslední minutě ho porazili dva jezdci. Pro Navara je to příležitost dostat se z krize a dostat se zpátky na pódium světového poháru tak dlouho později.

Dva nejlepší kandidáti na titul se dostali až do druhé řady. Gardner odstartuje těsně před Fernándezem, čtvrtým a pátým, byť jen pár tisícin dělilo spoluhráče, které zítra čeká napínavý souboj o životně důležité body do zbytku ročníku.

Vierge Silverstone Moto2 2021

Ital je doprovází ve druhé řadě Fabio Di Giannantonio, který musí začít ukazovat, že jeho skok do MotoGP je oprávněný. Od chvíle, kdy byl potvrzen jeho podpis do týmu Gresini Racing, vstoupil do spirály špatných výsledků, z níž vyšel pouze suverénním vítězstvím v Jerezu.

Třetí řada startovního roštu bude od r plně obsazena španělskými jezdci Augusto Fernández je sedmý, Arón Canet osmý a Xavi Vierge devátý. Muž Marc VDS se snaží prodloužit svou sérii na stupních vítězů, i když to zde bude těžké, zatímco Canet byl ráno velmi rychlý, ale nebyl schopen dokončit.

Luthi Silverstone Moto2 2021

Dobrá klasifikace Fermín Aldeguer, který byl ve 2. čtvrtletí a odstartuje jako šestnáctý, s možností bojovat o nějaké body. Joe Roberts také dosáhl výsledku, který je více v souladu s tím, co se od něj očekává, desátá pozice, která přichází příliš pozdě na to, aby přesvědčila Ajo Motorsport.

Ai Ogura, velké odhalení Red Bull Ringu, tentokrát musel projít Q1, a přestože ji překonal, sloužilo mu pouze ke čtrnáctému místu. Jiný než byl lepší než trend posledních závodů je Nicolò Bulega, který bude startovat z jedenácté pozice na roštu.