Obsah:

Tim Gajser a Jorge Prado spadli v Indonésii, ale posilují své vedení v MXGP a MX2

Indonésie byla prostředím, kde se Mistrovství světa v motokrosu Oslavil svůj poslední test, zahájil poslední úsek sezóny a odjel téměř bez podpisu, kdo vyhraje tituly MXGP a MX2.

Tim gajser opět vyšel jako vítěz testu, ve kterém s absencí Antonia Cairoliho a Jeffreyho Herlingse vyčnívá před generálkou, zatímco v MX2 byl Jorge Prado který si připsal další důležité vítězství, kterým rozšiřuje své vedení a je na cestě za svým druhým titulem mistra světa v nižší kategorii.

Tim Gajser zasadil novou ránu v MXGP

Tim Gajser Mxgp 2019

Když byl dán první výjezd, byl Tim gajser který zajel holeshot pronásledovaný Jeremym Seewerem, Glennem Coldenhoffem, Maxem Anstiem a Romainem Febvrem. Gajser začal tvrdě střílet hned od začátku a unikal 5 sekund před Seewerem, když Anstie na Seewera vyvíjel tlak.

Seewerova frustrace se zhmotnila v chybu, která umožnila Anstiemu posunout se na druhé místo, a přestože byl Němec opravdu rychlý, Gajserův náskok byl 7 sekund ze své pozice.

Romain Febvre Mxgp 2019

Mírný déšť začal tlumit indonéskou trať, ale ani počasí nepolevilo Gajser se totálně soustředil na vítězství, že neudělal jedinou chybu a v jehož důsledku nedošlo k žádným zásadním změnám. Gajser si tak připsal další vítězství v Palembangu před Anstiem a Seewerem.

Když spadly dveře druhého rukávu, bylo to znovu Gajser, který strčil holeshot do kapsy v letošní sezóně již popáté. Anstie se za jeho volantem snažil následovat jezdce Hondy, ale během prvního kola spadl. Problémy měl i Arnaud Tonus, kterému se zablokovala motorka a nemohl ji znovu nastartovat.

Jeremy Seewer Mxgp 2019

S četou složenou z Seewer, Febvre, Paulin, Coldenhoff, Bogers a Jonass, Gajser se věnoval protahování skupiny získat 3 sekundový náskok ve dvou kolech. Za Febvrem předjel Seewera a Francouz začal střílet, aby chytil vedoucího.

Ve třetím kole chyba Gajser dovolil Febvreovi a Seewerovi předjet Slovince a zůstal na třetím místě, ale Gajser se rychle stáhl, aby Seewera znovu předjel. Febvre mezitím šel dopředu, aby si v osmi kolech vážil polštáře 6 sekund.

Pauls Jonass Mxgp 2019

Pozice se tak udržely až do Febvre projel cílem jako první Poprvé v této sezóně byl Gajser druhý a Coldenhoff ukázal, že je stále velmi silným jezdcem, když se prosadil až na třetí pozici.

Zbývá konečná klasifikace Tim gajser jako indonéský vítěz MXGP se 47 body, následovaný Romainem Febvrem a Jeremym Seewerem. S touto novou bodovou injekcí a neúčastí Tonyho Cairoliho odjíždí Gajser sám v celkové klasifikaci s příjmem 130 bodů nad zraněným italským jezdcem.