Obsah:

Toni Elías už vede MotoAmericu poté, co přidal pódium a vítězství v Atlantě

Toni Eliáš pokračuje v triumfu ve svém exilu do Spojených států. Španělský jezdec je prvním lídrem MotoAmerica 2019 poté, co dokončil úvodní víkend soutěže s druhým místem a vítězstvím. Elías byl nejrychlejší na okruhu Atlanta Road Circuit a je potvrzen jako vážný kandidát na titul.

Toni Elías navíc hrál v jednom z nejpozoruhodnějších okamžiků víkendu, když v poslední zatáčce prvního závodu podnikl exkurzi po štěrku a bojoval o vítězství Cameron beaubier. Katalánský jezdec přešel z brzdění a šel k zemi, kde musel žonglovat, aby motorku udržel ve vzpřímené poloze a mohl projet cílovou páskou jako druhý.

Čtyři body před Beaubierem

Beaubier Elias Motoamerica 2019

Ve druhé rozjížďce víkendu bylo otřesů méně. Elías musel bojovat do poloviny závodu, ale nakonec vyhrál s dostatečnou výhodou na to, aby proťal cílovou čáru a udělal gesto, že choval miminko v narážce na jeho nedávné otcovství. Scholtz Byl druhý před Beaubierem, a to zajistilo Tonimu Elíasovi vedení šampionátu.

Toni Elías potvrzuje, že „ Jsem super motivovaný „A i když přiznává, že si myslel, že v prvních závodech bude s motorkou pohodlnější.“Abychom byli v loňském roce konkurenceschopnější, vydali jsme se dobrým směrem. Myslel jsem, že se to trochu změní, ale pak jsme se dostali sem a vypadá to jinak, motorka se neustále hodně pohybuje. Chystali jsme se udělat nějaké změny pro dnešní ráno, ale nemohli jsme nic zkusit,“vysvětlil Elías.

Toni Elias Motoamerica 2019

Navzdory úspěchu víkendu byl Elías sebekritický a pokračoval „ tempo bylo pomalé. Jsem trochu frustrovaný. Nemohl jsem dělat, co jsem chtěl. V polovině závodu začínám hodně ztrácet přilnavost. Pneumatika byla po celý závod velmi konzistentní, ale stále se musíme v některých oblastech zlepšit. Každopádně včera jsme odcházeli s 20 body, což by mohla být nula a dnes s 25“.

Byl láskyplnější ohledně svého nedávného otcovství, a to je to, že Toni Elías měl syna teprve před dvěma týdny. Španělský jezdec řekl, že "všichni mu říkali, že pojede pomaleji, protože je otec. Měl trochu obavy. Když se narodil, v hlavě jsem si říkal:" co to k čertu? Nyní mám velmi silný důvod bojovat', takže to se stalo."

Beaubier Motoamerica 2019

Nyní Toni Elías s jeho Suzuki vést šampionát MotoAmerica se čtyřmi body náskoku před jezdcem z Yamaha, Cameron Beaubier, vítěz prvního kola a jeho největší rival o titul. Další závody se budou konat příští víkend v Austinu, který se shoduje s MotoGP Grand Prix of the Americas.

Toni Elías byl již v roce 2017 šampionem MotoAmericy Suzuki GSX-R1000Rzískal deset vítězství a 18 umístění na stupních vítězů ve 20 závodech toho roku. Elías se rozhodl pro skok do šampionátu MotoAmerica v roce 2016 poté, co ukončil své etapy v MotoGP a WSBK. Od toho roku Elías bojoval s Beaubierem na všech šampionátech, což se zdá být opakováno v roce 2019.