Obsah:

Šestý jiný vítěz v Moto3! Tony Arbolino poráží Lorenza Dalla Portu na stejné šachovnicové vlajce

Nechvalně známý závod Moto3, který jsme žili v Mugellu. Jak je charakteristickým znakem italského rozložení, o vítězi nebylo rozhodnuto až do samotné šachovnicové vlajky, kde Tony Arbolino překvapil Lorenza Dalla Portu a urval vítězství, které si zasloužil tempem a ambicemi.

Je šestým různým vítězem v šesti závodech, které jsme v této sezóně absolvovali, což jasně ukazuje, že stojíme před kategorií bez krále. Arón Canet si alespoň udržuje vedení v závodě, který se mu nevyvíjel dobře, a také Jaume Masiá se znovu pouští do boje s mimořádným návratem.

Velký comeback pro Masiá a Canet zůstává lídrem

Dalla Porta Mugello Moto3 2019

Na startu špatně odstartoval poleman Tony Arbolino a do čela se dostal Gabriel Rodrigo, ale brzy Ital získal svou pozici zpět. Začínala se formovat makroskupina pilotů složená až z 18 běžců. Ve čtvrtém kole mělo přijít první roztočení pád Gabriho Rodriga, jezdce, který startoval jako druhý a ovládl Warm Up.

Tento pád umožnil rozbít skupinu a sedm pilotů mohlo odejít a hledat stupně vítězů. Oni byli Lorenzo Dalla Porta, Tony Arbolino, Tatsuki Suzuki, Darryn Binder, John McPhee, Dennis Foggia a Arón Canet. Pilot Leoparda se pokusil stáhnout a otevřít mezeru, čímž jasně ukázal, že má větší rytmus než jeho týmoví kolegové.

Suzuki Mugello Moto3 2019

Za Španěl Alonso López šel ve stíhací skupině k zemi, zatímco Niccolò Antonelli, Jaume Masiá a Andrea Migno dokázali skočit a zaháknout sedm hlav. Vytvořila se skupina deseti pilotů, ve které Dalla Porta nepustil hlavu a táhl dál.

Tato kategorie však nemá pořadí. Lorenzo Dalla Porta rezignoval, protože nemohl uniknout a rytmus klesl. To umožnilo celé stíhací skupině vrátit se do čela závodu, takže 17 běžců znovu bojovalo o stupně vítězů. Mezi znovu angažovanými byli Albert Arenas, Raúl Fernández a Sergio García.

Canet Mugello Moto3 2019

Pět kol od konce se vedoucí skupina vyčistila. Čtyři pády, Fenati, Migno, Toba a Sasaki, způsobily piloty. Dalla Porta znovu nasadil svůj rytmus a vedl do poslední zatáčky, ale pantofle mu zahrály Byl to Polák Tony Arbolino, který vyhrál o 29 tisícin.

Comeback Jaume Masiá byl neuvěřitelný, když po zářivém posledním kole skončil třetí. Arón Canet dokázal být pouze sedmý, ale udržuje si vedení světového šampionátu. Body pro Raúla Fernándeze (11.), Alberta Arenase (12.) a Sergia Garcíu (13.). Závod nedokončil kvůli chybě Marcose Ramíreze. Vicente Pérez byl devatenáctý.