Obsah:

Herlings voní jako šampion MXGP po dalším double v Německu a třetím vítězství v roce 2018 pro Prado MX2

Německé město Teutschenthal hostilo tento víkend již osmé setkání Mistrovství světa v motokrosu. Oficiální KTM Red Bull KTM Factory Racing opět získaly čtyři vítězství na absolutním plenárním zasedání rakouské firmy.

V MXGP jisté Jeffrey herlings pokračuje v dominanci nejvyšší kategorie železnou pěstí a zaznamenal další double, aby dosáhl vzdálenosti před generálkou. V MX2 Jorge Prado a Pauls Jonass se podělili o vítězství, ale vítězem byl Španěl a dosáhl tak svého třetího vítězství v roce 2018.

Jeffrey Herlings se v generálovi distancuje

Jeffrey Herlings Mxgp Německo 2018

Zdá se, že letos už má titul MXGP své jméno. Jeffrey herlings Demonstruje urážlivou převahu, jako už dávno v MX2, aby byl třikrát korunován (2016, 2013 a 2011). Teď, když ho zranění respektují, se mu konečně podařilo odstranit trn z loňského roku a porazit ty nejlepší ve světovém motokrosu.

V prvním výjezdu víkendu byl kdo zahrál holeshot Gautier Paulin nasedl na svou Husqvarnu a v tomto případě se Herlings vykoupil ze svých špatných startů tím, že se postavil za volant Francouze. Téměř okamžitě jezdec Red Bull KTM Factory Racing předjel Paulina a obsadil první pozici, zatímco Romain Febvre se s ním snažil držet krok na třetí pozici.

Tim Gajser Mxgp Německo 2018

Tony Cairoli se pokazil a musel bojovat v prvním kole, aby se dostal na šestou pozici. Předjel Jeremyho Van Horebeeka, než krátce poté ztratil kontrolu nad svou KTM ve vyjeté zatáčce. Dokázal vstát a pokračovat ve stejné pozici, ve které se válel, ale ztratil příliš mnoho času.

V čele závodu Herlings vnutil svůj tradiční nezastavitelný rytmus aby se distancoval od Paulina, když Tim Gajser snědl Husqvarnu. V závěrečné třetině závodu Gajser předjel Paulina a rozjel se, aby sledoval, jak Herlings projíždí cílem na první pozici 16 sekund před samotným Gajserem a Paulinem o něco dále.

Gautier Paulin Mxgp Německo 2018

Druhé kolo začalo stejně jako první, tj Paulin dostal holeshot a Herlings zasekl za jeho volantem, i když tentokrát vedení trvalo ještě méně: ne dvě zatáčky. Nedlouho poté chyboval i Paulin, který umožnil Gajserovi druhé místo.

Poté, co Paulin začal tlačit na Febvra, který na oplátku vzal s sebou Van Horebeek a Glenn Coldenhoff. Další chyba, kterou při této příležitosti provedl Van Horebeek, když vyjel z vyjeté koleje, způsobila průšvih s Julienem Lieberem; Lieber mohl pokračovat, ale Van Horebeek byl mimo hru.

Clement Desalle Mxgp Německo 2018

Incident pomohl Cairoli dostat se o dvě místa nahoru a předjet další a získat šesté místo. Předjíždění nebylo na německé trati jednoduché. Herlings to věděl hned na začátku a udržoval si stabilní tempo, díky kterému překročil šachovnicový praporek 28 sekund před Gajserem a více než půl minuty před Paulinem.

Nový dublet Herlings staví ho ještě více do vedení MXGP a jeho doprovod na pódium byli Gajser a Paulin se dvěma druhými a dvěma třetími místy ve skvělém výkonu.

Tony Cairoli Mxgp Německo 2018

Antonio Cairoli v Německu nezažil svůj nejlepší víkend. Jediný jezdec schopný zastavit Herlingse byl penalizován za dva těžké závody, které skončil šestý a pátý, se ztrátou 19 bodů na Herlingse, který celkově zaostával o 48 bodů.