Obsah:

Hattrickem pro Davida Checy GMT94, který znovu vítězí v 8:00 na Slovensku

Znovu to dokázali, znovu vyhráli a v této sezóně šli už třikrát za sebou. Tým GMT94 Yamaha David Checa, Niccolò Canepa a Mike Di Meglio vyhráli 8 hodin Slovenska zůstal před Suzuki Endurance Racing a Honda Endurance Racing, které skončily druhé a třetí.

Francouzský tým tak podepisuje hattrick v FIM EWC která je zakončena závody 24 hodin Le Mans a 8 hodinami Oschersleben, které již dříve vyhrály. To je bez testu staví jen o jeden bod za tým Suzuki v celkovém pořadí.

Vše se rozhodne v Suzuce

Suzuki World Endurance 2017

Od začátku do konce byl závod v neustálém napětí boje a změny hlavy kteří se nakonec rozhodli pro stranu GMT Yamaha, která zahájila závod opatrně kvůli teplotě na trati.

Na začátku to byl Vincent Philippe z týmu Suzuki Endurance Racing Team, který se ujal vedení, ale o něco později to byl Australan Josh Hook z F. C. C. TSR Honda a Broc Parkes z oficiálního týmu EWC YART Yamaha bojovat o vedení kariéry.

Honda World Endurance 2017

Ale brzy se začaly objevovat problémy a F. C. C. TSR Honda měl problémy s motorkou, která se zadrhla a nakonec mohl dojet pouze na 21. pozici. Suzuki Endurance Racing také musela projet boxy, aby vyřešila defekt ve svém GSX-R1000.

Když se vše zdálo, že poslední boj bude v GMT94 Yamaha a YART, druhý měl problém s řetězem jejich Yamaha R1 a musel vjet do boxové uličky, aby to vyřešil, což je nakonec nechalo mimo pódium. rakouskému týmu.

Yart Yamaha Ewc 2017

Tímto způsobem se šampionát stane rozžhaveným v nepřítomnosti sporu 8 hodin Suzuka v Japonsku Závodit se bude 30. července, kde se dozvíme, kdo nakonec získá mistrovskou korunu tohoto FIM EWC 2017 a že to bude záležitost dvou, GMT94 Yamaha nebo Suzuki Endurance Racing Team.