Obsah:

Aron Canet poprvé zasáhl Joan Mir v Silverstone. Přichází zajímavý duel

Velká cena Británie je již ve znamení. Staré letiště Silverstone přivítalo Mistrovství světa MotoGP s prvním zasedáním, ve kterém kategorie Moto3 už má své nejrychlejší jezdce v den, kdy vysvitlo slunce a všichni mohli jezdit na suchu.

Hraje do karet jako jeden z nejlepších jezdců na světě a na jednom z nejlepších motocyklů zasazených do jednoho z nejvýkonnějších týmů na startovním roštu, Aron canet V pátek dosáhl nejlepšího rekordu a běží jako muž, kterého alespoň pro tuto chvíli porazit.

Canet vede, Mir to bere v klidu

Joan Mir Moto3 Gp Rakousko 2017

Dychtivý obhájit se jako jeden z kandidátů na titul Moto3, Aron canet během prvního dne se zasloužil o to, že se v pátek stal nejrychlejším jezdcem s nejlepším časem 2'13,320. Britský okruh opět těžil z Hondy, která obsadila sedm z prvních deseti pozic.

Roman Fenati Znovu se ukázal jako jeden z nejrychlejších a nejsilnějších soupeřů Joana Mira, když skončil na druhém místě 101 tisícin za Canetem, pouze o tisícinu rychleji než Bo Bendsneyder, který by uzavřel hypotetickou první řadu startovního roštu.

Jorge Martin Moto3 Gp Rakousko 2017

Jorge Martin, stále se zotavující ze zranění, podepsal fantastickou čtvrtou pozici před svými týmovými kolegy Fabio Di Giannantonio a Phillip Oettl. Joan Mir v pátek skončil na třetím místě. I když popravdě řečeno, nikoho nepřekvapí konzervativní vystupování Mira, který většinou dělá víkendy od méně do více.

Jaume MasiáVe svém druhém vystoupení v mistrovství světa a poté, co byl potvrzen jako jezdec Platinum Bay Real Estate na další dva roky ve světovém šampionátu Moto3, to bral klidněji a v pátek skončil na 25. místě.