Obsah:

Antonio Cairoli dostává svůj šestý double a Max Anstie se nechá pokřtít

Anonim

Patnácté jmenování sezóny v kalendáři Mistrovství světa v motokrosu Konalo se na legendárním belgickém okruhu Lommel. Okruh, který se vždy vyznačoval sypkým pískem, který testuje adaptační schopnosti pilotů. A jako specialista na úpravy Antonio Cairoli Dosáhl svého šestého double v sezóně.

Zatímco nepřítomnost Jeffreyho Herlingse v MX2 pokračuje, byla Max anstie ten, kdo získal své první vítězství v kategorii, těsně následován Jordi Tixierem, který nutí stroj přiblížit se svému týmovému kolegovi v celkové klasifikaci.

Šestý double Antonia Cairoliho

antonio-cairoli-mxgp-belgica

S důsledným zacházením a schopným brázdit písek Lommel hledající své vlastní linie Antonio Cairoli se vrátil, aby v neděli získal dvě vítězství. Ital poznamenal, že trať byla kompaktnější než obvykle, což naznačovalo, že pískoví specialisté neměli takovou výhodu jako jiné roky, ale nejel uvolněně, aby dosáhl svého 72. vítězství v Grand Prix právě v domově nejlepší motokrosový jezdec, číslo 72 Stefan Everts.

Ken De Dycker, který se kvůli nehojícímu se zranění zápěstí rozhodl nezúčastnit posledních dvou závodů, které zbývají do sezony, uzavírá rok 2014 skvělým výsledkem díky čtvrtému místu a druhému, které mu zajistilo druhý postup pódium.

ken-de-dycker-mxgp-belgium

Mezitím Shaun Simpson ukázal, že se dvěma třetími místy nebyl jeho loňský výkon v Lieropu žádná náhoda, a tak se stal mužem na rtech všech. Díky solidnímu ježdění si jako jeden z mála udržel vysoké tempo v nejtěžší části belgického okruhu.

Bohužel pro něj, Gautier Paulin vynutil si trojitou remízu na 40 bodů s De Dyckerem a Simpsonem, ale stejně jako v těchto případech je výsledek druhého kola ten, který rozhodl o tom, že zůstal mimo pódium. I tak druhým a čtvrtým místem ukazuje, že poté, co kvůli zranění vynechal sedm z posledních devíti kol, je zpět se skvělými výsledky.