BMW Motorrad France Team Thevent vyhrává závod 8 hodin v Dauhá

Poté, co BMW nedávno vybojovalo vítězství v mistrovství světa superbiků, tým BMW Motorrad France Team Thevent udělal totéž v Mistrovství světa ve vytrvalosti. Byla to jeho třetí účast a do dnešního dne dosáhl na všechny tři pole position, ale chyběl mu kousek k vítězství, což nakonec přišlo v 8 hodin z Dauhá, v Kataru.

Po startu z páté pozice z roštu, Tým Kawasaki Bolliger Švýcarsko získal skvělé druhé místo Legendy Honda tt Byl třetí a jeho hvězdní jezdci soutěžili v Tourist Trophy 2012. Pro zbytek týmů byl závod těžký, s mnoha mechanickými poruchami.

8 hodin v Dauhá

Se začátkem závodu, Do čela se dostal tým BMW Motorrad France Team Thevent. U ovládání, Erwan nigon který se točil v rychlém kole a kousek po kousku se vzdaloval od zbytku. Veškerá nahromaděná výhoda však zmizela, když se na trati objevil safety car kvůli úniku oleje po neštěstí.

Erwan Nigon znovu tvrdě hodil, když safety car odtáhl a on vstoupil dotankovat, předal obušek Sébastien Gimbert ve 39. kole. Francouz rychle získal ztracenou výhodu nad Tým Kawasaki Bolliger Švýcarsko, který byl druhý s Horst Saiger, Roman Stamm a Jérôme Tangrea následně Damian Cudlin Udržel by si také skvělé tempo, které by jim umožnilo získat vítězství o dvě kola dopředu.

Za třetí, jak jsme to komentovali Legendy Honda tt s Ryuichi Kiyonari, Michael Laverty a Jason O'Halloran, který věděl, jak zajistit čest týmu při absenci startujících jezdců. Pro zbytek to bylo těžké. The Tým Suzuki Endurance RacingZa čtvrté, musel čelit dvěma neplánovaným zastávkám, aby vyřešil drobné problémy, když skončil osm kol za vítězi.

z jeho strany Tým Maco Moto a Yamalube Folch Endurancejak s Yamahou, tak s Tým R2CL (Suzuki), dokázali dojet na bodech, aniž by měli většinu závodu problémy. Ti, kteří takové štěstí neměli, byli Monster Energy Yamaha YART, kteří vypadli v polovině testu, když bojovali o první pozici. Zůstali také mimo Yamaha France GMT 94 Michelin Yamalube, s problémy s přehříváním na Yamaze, podle jejího pilota David Čech.

Tým Suzuki Endurance Racing Team je lídrem provizoria s 98 body, druhý Team SRC Kawasaki s 80 body a třetí Honda TT Legends se 76 body.

Na Supersport, první vítězství a na domácí půdě Katarský vytrvalostní závodní tým s Nasser Al Malki, Anthony West a Nina Prinz, který dokončil jedno kolo před Suzuki Team Motors Events AMT Assurances s Guillaume Dietrichem, Frédéricem Moreirou a Michaelem Savarym. Třetí skončili Penz13 Kraftwerk Herpigny Racing (BMW) s Grégorym Fastrém, Pedrem Vallcanerasem a Michalem Fillou, kteří se ujímají vedení prozatímního celkového hodnocení Supersportu.

Jakmile budeme mít video z testu, vložíme ho sem.

Klasifikace 8 hodin v Dauhá 2012: * 1. BMW Motorrad France Team Thevent (Erwan Nigon, Sébastien Gimbert, Damian Cudlin), BMW S1000RR: 226 kol * 2. Bolliger Team Švýcarsko (Horst Saiger, Roman Stamm, Jérôme Tangre), Kawasaki ZX10R: +3 kola * 3. Honda TT Legends (Ryuichi Kiyonari, Michael Laverty, Jason O'Halloran), Honda CB1000RR: +4 kola

Prozatímní celková klasifikace Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech 2012: * 1. Suzuki Endurance Racing Team, 98 bodů * 2. Team SRC Kawasaki, 80 bodů. * 3. Honda TT Legends, 76 bodů.