Obsah:

Adam Raga a Toni Bou se dělí o vítězství na začátku Trial World Championship

The Mistrovství světa v trialu 2012 začal minulý víkend ve francouzském městě La Bresse ve dvojitém dni poznamenaném tvrdým bojem mezi nimi Adam raga (Plyn Plyn) a Toni Bou (Montesa). Vítězství nakonec připadlo na stranu prvního, který uzavřel zcela španělské pódium Albert Cabestany (Sherco), který také svedl těsný souboj s Jeronim Fajardem (Beta).

Druhý den však Toni Bou S vítězstvím i s vedením šampionátu skončil, protože Adam Raga neprošel pátou příčkou. Pódium bylo opět španělské a opět velmi těsný souboj mezi Jeronim Fajardem, který byl druhý, a Albertem Cabestanym, který opakoval třetí místo.

Adam Raga začíná utažením kolíků Toni Bou:

První den na pódiu Francie

První den byl start velmi těsný. Adam raga dokončil první kolo na první pozici se 2 trestnými body, zatímco Toni Bou byl druhý se třemi. Albert Cabestany se už trochu vzdaloval, protože po cestě nechal deset bodů a Jeroni Fajardo 17.

Ve druhém kole Adam raga potrestal dalších šest, což stačilo na vítězství od fiaska Toni Bou ve druhé zóně mu v minulosti zanechal sedm bodů, přidal celkem deset, o dva více než jeho rival. Albert Cabestany Dokončil druhé kolo podobné prvnímu, ale Jeroni Fajardo ho prakticky překonal s pouhými pěti trestnými body, což mu umožnilo ubrat celou vzdálenost, kterou mu Sherco zabral, a bodově se s ním srovnat.

O třetí pozici šuplíku se pak muselo rozhodnout na základě celkového počtu nul, které každá nasbírala na kartě. Albert Cabestany měl o tři více než Jeroni Fajardo, takže třetí místo připadlo jemu. Prvních pět pozic dokončil Takahisa Fujinam (Montesa), týmový kolega Toni Bou.

Toni Bou se mstí a vedení:

Toni Bou
Toni Bou

Druhý den byly kvalifikace opět velmi těsné, zejména v boji o druhé a třetí místo. Přestože Jeroni Fajardo dokončil první kolo v čele průběžného pořadí s pouhými dvěma trestnými body, o jeden méně Toni Bou, druhé kolo Montesa bylo mnohem lepší.

Navíc, Beta muž udělal chybu, která nejen vedla k vítězství Toni Bou, ale také udělala Albert Cabestany, který v tomto druhém podání potrestal tři, s ním bodově srovnal. Opět bylo nutné uchýlit se k tiebreaku po nulách, ale tentokrát měly oba stejné číslo, takže jsme se museli podívat na celkový čas na provedení zón. Jeroni Fajardo Investoval o šest minut méně než Albert Cabestany a obsadil druhé místo.

Pódium Francie druhý den

Dalšími dvěma, kteří seděli, byli Japonec Takahisha Fujinam a Adam Raga, který si vedl velmi dobře, až ho fiasko ve druhém kole odsunulo v klasifikaci na páté místo. A právě v těchto zkouškách s tak těsným skóre chyba znamená výraznou ztrátu pozic.

Další schůzka se bude konat dne 26. května v Austrálii. Bude to poprvé, co Trial World Championship navštíví tento kontinent.

První den klasifikačního soudu Francie 2012: * 1. Adam Raga (Gas Gas), 8 bodů (2 + 6) * 2. Toni Bou (Montesa), 10 bodů. (3 + 7) * 3. Albert Cabestany (Sherco), 22 b. (10 + 12) * 4. Jeroni Fajardo (Beta), 22 b. (17 + 5) * 5. Takahisha Fujinami (Montesa), 35 bodů. (20 + 15)

Francouzská zkušební klasifikace 2012 druhý den: * 1. Toni Bou (Montesa), 7 bodů (3 + 4) * 2. Jeroni Fajardo (Beta), 14 bodů. (2 + 12) * 3. Albert Cabestany (Sherco), 14 bodů. (11 + 3) * 4. Takahisha Fujinami (Montesa), 18 bodů. (12 + 6) * 5. Adam Raga (Gas Gas), 18 b. (6 + 12)