MotoGP Česká republika 2012: Dani Pedrosa vyhrál závod roku v intenzivním boji s Jorgem Lorenzem

Konečně! Mnohokrát si stěžujeme na nudné závody, které jsou vidět MotoGPNo, dnes jsme byli svědky působivého a krásného souboje mezi dvěma nejsilnějšími jezdci na startovním roštu. Dnes to byla královna kategorie, a užili jsme si souboj titánů od začátku do konce. Nepřeháním, když řeknu, že to byl závod roku v kategorii. A to vše proto Jorge Lorenzo a Dani pedrosa Dali nám boj zblízka, díky kterému si budeme pamatovat toto jmenování Brno na dlouhou dobu. Konečně, duel vyhrál v posledním kole infarktu Dani Pedrosa, aby později řekli, že chlapec neví, jak bojovat ruka v ruce.

V každém případě oba byli skvělí a oba si zasloužili vyhrát, i když upřímně Díky tomuto výsledku je celková klasifikace ještě zpřísněna a zbývajících šest závodů je úžasných. Nyní je třináct bodů, které dělí tyto šelmy, které na pódium doprovázely Cal Crutchlow, že je opravdu šťastný ze svého obnovení s Tech3 a na jeho oslavu se mu v MotoGP podařilo poprvé vylézt do šuplíku. A nyní se pojďme naplno pustit do tohoto intenzivního boje…

Semafor zhasl a od první vteřiny už dva velcí protagonisté vedli závod. První Lorenzo a druhý Dani Pedrosa, následovaný Crutchlowem, Ben Spies, Valentino Rossi a Andrea Dovizioso. Dovi přitom předjel Rossiho Špioni začali ztrácet pozice s mechanickými problémy, pravděpodobně se spojkou. Valentino ze své strany vypouštěl při řezání výrazný kouř, ale navzdory všeobecnému poplachu, který mezi komentátory Telecinca naskočil, vše nasvědčovalo tomu, že šlo o přebytek ropy. Takhle uběhla první kola, Jorge a Dani už utekli.

Cal crutchlow

Tyto dva kolosy již vykazovaly rozdíly, přičemž Lorenzo první a Pedrosa mu dýchal na krk, aniž by se o něco pokusil, ale vypadal relativně pohodlně, a to říkám relativně proto, tempo bylo vždy velmi rychlé, oba běželi na 1'56 po celý závod. Spies se snažil získat pozice zezadu, jeho problém byl vyřešen nebo alespoň zmírněn, ale už víme, že to není jeho rok, a skončil na podlaze se čtrnácti koly do konce. Zdá se, že Crutchlow držel svého týmového kolegu Doviziosa na uzdě, zatímco Valentino ztratil pozice jako první. Štefan Bradl a pak s Álvaro Bautista.

Rovník závodu se blížil a Ani Lorenzo se nedistancoval od Pedrosy a nezdálo se, že by ho sám Dani dokázal předjet a odejít, mimo jiné proto, že rytmus byl stále velmi silný. Už víme, jak jsem vám řekl, že druhá část závodu je místo, kde Jorge obvykle vyrůstá, ale už jsme v atmosféře cítili, že dnes to byla jiná show. A) Ano, S jedenácti koly do konce Pedrosa předjíždí Jorgeho, poprvé za celý závod a začíná udávat tempo. Je pravda, že se někdy zdálo, že Lorenzo to měl za Danim těžší než naopak, ale o pár sekund později už česal ocas Daniho Hondy se svou Yamahou. Ani Pedrosa nemohl odejít, ani se ho Mallorčan nepokusil znovu předjet a kola ubíhala…

Míjí až najednou dojeli jsme do posledního kola s Danim před Jorgem, ale oba velmi blízko a samozřejmě připraven dnes vyhrát. Netřeba dodávat, že dnešní závod byl velmi důležitý, abychom viděli průběh šampionátu: pokud by Lorenzo vyhrál, dostal by se na 23 bodů, zatímco kdyby vyhrál Pedrosu, zůstal by na 13. Deset bodů rozdílu, které samozřejmě ovlivní šampionát. A věci tak, jak jsou Bylo to jedno z nejlepších posledních kol, které jsme kdy zažili, s tím, že ani jeden z nás si nic nenechá. Všichni jsme věděli, že to Jorge zkusí, ale téměř nemožné předjetí Daniho mě přimělo vstát a křičet jako blázen. Nyní to byl Jorge, kdo jel jako první, a také bylo vidět, že zrychluje brzdění na téměř nemožné limity. Ale Pedrosa se nehodlal vzdát, a tak se v posledním „S“okruhu dostal dovnitř na dobré straně. Tam se Jorge také rozhodl hrát všechno o všechno a prodloužil brzdění, na chvíli získal pozici na vnější straně, ale samozřejmě vyšel hodně otevřeně, takže v další zatáčce to byl Dani, kdo byl venku, ale správně. čára. Tím uzavřel cestu a zpečetil velmi důležité vítězství pro všechno, co to obnáší. Porazit Jorgeho v heads-upu není snadné a Dani musel odjet svůj nejlepší závod v MotoGP, aby ho porazil. Oba jsou velmi velcí! Jaká show!

Štefan Bradl

Jak jsem řekl dříve, nadšený Crutchlow byl pilotem, který dokončil pódium. Za ním se umístil čtvrtý Dovizioso, výborné páté místo Bradl (jakou sezónu předvádí) a šestý Bautista. Mimochodem Nejnovější zvěsti naznačují, že Álvarova Honda může mít překvapivého nápadníka, protože se zdá, že pokoušeli Spies aby zůstal v MotoGP v týmu mého jmenovce Gresiniho. V návaznosti na dnešní závod byl Rossi nakonec sedmý před prvním CRT, to Francouzů Randy De Puniet, která byla osmá. Devátý měl před svou veřejností špatný závod Karel Abraham a desátý skončil Aleix Espargaró.

Pak již velmi dobře známe nové panorama celkové klasifikace. J Orge Lorenzo nadále velí, nyní s 245 body a pouhých třináct před Dani Pedrosou. Třetí je téměř bez možností Casey Stoner se 186 body. Čtvrtý je Andrea Dovizioso se 150 a pátý jeho parťák Cal Crutchlow se 122.

Jaký lepší způsob, než uzavřít tuto neděli intenzivního závodění. Pravdou je, že ve třech kategoriích bylo hodně emocí a bojovalo se až do konce, ale vyvrcholení MotoGP bylo pro naše srdíčka příliš. Musím přiznat, že z vítězství Dani Pedrosy mám radost, protože díky ní Čeká nás šest finálových závodů, které budou skutečným šílenstvím. Oba jsou v nejsilnějším okamžiku svého sportovního života a oba jsou ochotni vzdát se, aby se stali mistry světa 2012. Cítím ty emoce. Mimochodem, Nikdy nepochopím ty absurdní fanatismy, protože to, co musíme udělat, je užít si piloty, jako jsou tihle, a přestože každý máme své oblíbené, Dnes existuje pouze jedno jméno: Motocykl. Pojďme si jen užít tento krásný sport.