Valentino Rossi dosáhl hattricku v Misanu

Anonim

Brutal je kvalifikací závodu, který absolvoval Valentino Rossi v Misanu (s oslíma ušima, včetně nehody v Indianapolis). Nejen, že začal v tréninku silně a získal pole position, ale dnes byl jeden z těch dnů, kdy bylo vidět, že chce vyhrát nad čímkoli jiným. Na konci Valentino Rossi opouští GP San Marino s nepopiratelným hattrickem: pole position, vítězství a nejrychlejší závodní kolo.

Start závodu začal podle obvyklého scénáře, Dani Pedrosa odstartoval velmi rychle a šikanu projel jako první. Velmi robustní šikanaJako Álex De Angelis, kořist touhy po dobrém výkonu ve svém GP, zaujal místa od Colina Edwardse, Nickyho Haydena a téměř ano po Jorge Lorenza. Hněv Kentucky byl nepřímo úměrný postoji De Angelise, který se srazil a nevěděl, kam jít.

Dani Pedrosa se snažil otevřít díru, následoval skvělý Toni Elías (Je tu Toni, Toni, pokud jsi byl víceméně vždycky takový…) a po nich Valentino Rossi a Jorge Lorenzo. Po několika kolech dal Lorenzo odpovídající sekeru vedoucímu žebříčku, ale vzhledem k tomu, že Pedrosa a Elías otevřeli mezeru, zatímco hráli v krásném souboji, Rossi se vrátil, aby předjel Malorčana a v zatáčce rychle vytiskl kolosální závodní rytmus. v 1:34.

Takhle by ulovil Toniho Elíase a Pedrosu, za volantem Lorenza a Ital by se rozhodl, že je čas uniknout, pokud chce vyhrát a dostat se z problémů. Dani Pedrosa vydržel před Lorenzem, ale nakonec byl předjížděn a už v polovině závodu bylo vidět pódium pro trest, když vedl Rossi, Lorenzo o 3,5 sekundy a Pedrosa asi 4 sekundy za Malorčanem. Po závodě to víme Pedrosa byl motocyklem upozorněn na poruchu motoru „pomalejším tempem než Yamaha“, jak řekl v ohrádce. A těsně po projetí cílem jako třešnička na dortu se kolo zastavilo. V Misanu byl motor jeho Hondy od tréninku poněkud křehký (vzpomeňte si na poruchu).

Toni Eliáš ztrácel dech, dokud nezůstal s Andreou Doviziosem, který by jej a Lorise Capirossiho předčil na pátém místě. Manresa by v závodě skončil šestý. Ital Suzuki zkrátil ztrátu a chystal se dosáhnout nejlepšího výsledku sezóny, ale čtvrté místo v posledním kole by získal jeho krajan z HRC. Dovizioso znovu uvedl do praxe dovednost, která ho charakterizovala v 125 a 250: Kolo v posledním kole je nemilosrdné a ani Capirossiho seniorita pro něj nebyla překážkou.

Zezadu s úvodním úderem jich pár vyhrálo jako Mika Kallio, Marco Melandri, Chris Vermeulen, James Toseland… ze sedmého místa na desáté, když jsem na začátku závodu namaloval, že budou více pozadu. Aléix Espargaró si připsal skvělou jedenáctou pozici, i když zřejmě bude muset zasáhnout pro známý kompartment syndrom: využít toho, že do Austrálie je měsíc mezitím.

Zkrátka dobrý závod, i když ve své závěrečné části poněkud uspávající. A nepřekonatelný očistec pro Valentina Rossiho, který kompenzoval hloupost Indianapolis, jak sám karikoval pád.