Rossi dosáhl 100 vítězství v Assenu 2009

Valentino Rossi je povolán být jedním z velikánů v historii Grand Prix. Dnešním vítězstvím dosáhl 100 za celou svou kariéru a v tuto chvíli jen skvělé Giacomo Agostini má 123 kariérních vítězství. Zdá se, že toto číslo je nedosažitelné, ale s procentem více než 50 % vítězství v závodech, kterých se účastní, se nezdá, že by Valentino potřeboval více než pár sezón, aby porazil nejúspěšnějšího jezdce historie.

Dnešní závod nemá o moc více historie, protože Valentino zná velký potenciál Jorge Lorenza a dokázal využít špatného startu Španělů a poté, co předjel Daniho Pedrosu a Caseyho Stonera, se věnoval zajíždění kol za 1: 36, že udrželi Lorenza v pohodlné dvousekundové vzdálenosti.

Valentino Rossi a Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo Spustil i kalkulačku a v polovině závodu, kdy si byl vědom, že už Rossiho nemůže dohnat, se věnoval udržení pozice, která mu umožnila získat tolik potřebné body do mistrovství světa. Lorenzo v tuto chvíli ukazuje vyspělost, že až do této sezóny jsme ho neviděli. Což z něj mílovými kroky dělá jednoho z nejvážnějších kandidátů na mistrovství světa MotoGP 2009.

Dani pedrosaOpět havaroval ve třetím kole, i když to tentokrát vypadá, že je poškozeno pouze jeho sebevědomí a nezůstaly na něm žádné fyzické následky. Daniho „štěstí“je, že ani jeho týmový kolega Andrea Dovizioso závod nedokončil, takže oba od sebe stále dělí pouhé dva body na čtvrté a páté pozici.

Třetí klasifikovaný v závodě byl vyčerpán Casey stoner, který nemohl bránit svou pozici, když Rossi a Lorenzo vyčnívali. Zdá se, že Australan není se současnou konfigurací své Ducati úplně spokojený, díky čemuž se mu krásně pracuje. Už v Barceloně skončil závod zničený a dnes se na stupních vítězů tvářil také jako někdo vyčerpaný. I když jeho třetí místo mu umožňuje následovat Rossiho a Lorenza v průběžném pořadí, kde je nyní od vedoucího dělí pět a devět bodů.

Za Toni Eliáš byl potrestán dvaceti sekundami za přeskočení rychlé šikany, takže přestože projel cílem na osmé pozici, skončil 12. sekundu před Sete Gibernauem, který také podepsal víkend na zapomenutí.

Colin Edwards Assen 2009

Ten, kdo si nadále udržuje svou úroveň a je potvrzen jako nejlepší soukromník na startovním roštu, je Američan Colin Edwards, který skončil čtvrtý a s Pedrosou je bodově dělený na šestém místě světového šampionátu. V tuto chvíli se jen málo jezdců může pochlubit umístěním na této pozici, hned za třemi nejzdatnějšími jezdci této sezóny. Kdyby chudák Edwards dostal lepší materiál, jsem si jistý, že nejeden by si vytrhal vlasy za to, že to nechal jít.