Husqvarna, padesát let světových titulů

Celosvětový úspěch Husqvarna Začalo to v roce 1959, kdy Rolf Tibblin vyhrál první titul Husqvarna ve třídě 250 ccm mistrovství světa v motokrosu. O něco později by přišla jeho účast v kategorii enduro a v poslední době i v supermotardu. O padesát let později je Husqvarna stále vedoucí značkou v konkurenci.

Huski není to zrovna motorka, která je k vidění často při tréninku endura nebo na okruzích. V soutěži jsou však vždy na předních pozicích. A k tomu není nic lepšího, než si u příležitosti jeho zlatého výročí udělat malou recenzi na jeho poslední rok. Mimochodem, je to také padesát let, co vyrobili svou první motorovou pilu, ale nic jiného vám k tomu neřeknu, ano?

Husqvarna vyhrála potřetí v řadě titul Supermotard, a to s pomocí Adrien Chareyre v S2. Kromě toho však získal titul konstruktérů v S1 i S2 se svými RR 450 SM a SM 530 RR.

v enduru, Antoni meo byl na druhém místě v kategorii Enduro 1 s TE 250 a je jedním z pilotů aspirujících na titul v příštím roce. V Enduro 2 třetí místo od Sabastian Guillaume, stejně jako jezdci vítězící v juniorských kategoriích.

Konečně v motokrosu Alex salvini byl na druhém místě v MX3 a Christophe Martin, třetí v European Supercross Series. Rok 2010 je nastaven s ještě větší účastí na šampionátech. Na relativně malou značku to není špatné.