Lavilla, pole a vítězství v Oulton Parku

Gregorio lavilla Pokračuje v boji s Angličany poté, co obsadil pole position na startu závodu v Oulton Parku, který se dnes jel. Angličanům a Ryuichi Kiyonarimu, které předjel o 164 tisícin a za nejlepší kolo označil 1:35,430. Třetí, Leon Haslam, byl blízko 1:36 a čtvrtý byl Tom Sykes. V závodě to bylo těsné mezi Kiyonarim a Lavillou, kteří každý vyhráli: první závod pro Španěla, druhý pro Japonce. Lavilla vyhrál první závod, když porazil svého uzdraveného týmového kolegu Leona Haslama v projevu statečnosti a poněkud těsného manévru (za který se později omluvil), předjel ho v předposledním kole. Třetí byl Japonec, který nadále otřásá Španěly v každém kole.

Všechny double možnosti pro Gregoria zmizely v důsledku špatného startu, musel se vrátit ze čtrnácté pozice, aby nakonec dojel čtvrtý. Vítězem se tentokrát stal Ryuichi Kiyonari, opět před Leónem Haslamem a Shanem Byrneem.